Την περασμένη Κυριακή, 9 Ιουλίου, τελέστηκε Θεία Λειτουργία στη Σηλυβρία και συγκεκριμένα στο Ιερό παρεκκλήσιο της Παναγίας της Σηλυβριανής και του Αγίου Νεκταρίου.
Ιερούργησε ο Πρωτοπρεσβύτερος του Οικουμενικού Θρόνου π. Ιωάννης Σαββάκης. Παρέστη συμπροσευχόμενος ο οικείος ποιμενάρχης, Σεβ. Μητροπολίτης Σηλυβρίας κ. Μάξιμος και συμπροσευχήθηκαν πιστοί από τη Σηλυβρία και την ευρύτερη περιοχή, καθώς και από το εξωτερικό.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/07/IMG-20230710-WA0006-1-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/07/IMG-20230710-WA0009-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/07/IMG-20230710-WA0011-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/07/VideoCapture_20230713-142033.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/07/IMG-20230710-WA0012-768x1024.jpg)