Το πρωί της Πέμπτης 28 Δεκεμβρίου ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γέρων Χαλκηδόνος κ. Εμμανουήλ δέχθηκε εθιμοτυπική επίσκεψη από τον έπαρχο της Χαλκηδόνας κ. Muhittin Pamuk στην έδρα της Μητροπόλεως, ο οποίος προσήλθε να ευχηθεί στον Σεβασμιώτατο ενόψει των εορτών του Αγίου Δωδεκαήμερου.
Αφού αντηλλάγησαν οι ευχές, ο Σεβασμιώτατος ευχαρίστησε με θερμά λόγια τον υψηλό επισκέπτη για την προσφορά του στην περιοχή μας. Έπειτα ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση σε θερμό και φιλικό κλίμα, όπου μεταξύ των άλλων τονίστηκε η αγαστή συνεργασία μεταξύ της Μητροπόλεως και της Επαρχίας. Στο τέλος ευχήθηκαν να επικρατήσει η ειρήνη και η αγάπη σε όλον τον κόσμο και αντάλλαξαν ευχές για το επερχόμενο Νέο Έτος.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/12/411176267_385315350700558_3883460113405596661_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/12/410176818_262201939963208_5521028538568173428_n-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/12/409527603_1581718045990257_620039696978682106_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/12/386895573_750476259745012_6028978397552276300_n-768x1024.jpg)