Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σηλυβρίας κ. Μάξιμος προέστη της πανηγύρεως του Ιερού Ναού Υψώσεως του Τιμίου Σταυρού στην Μικρόπολη Δράμας του Δήμου Προσοτσάνης.
Ο Μητροπολίτης Σηλυβρίας υποδέχθηκε ιερά λείψανα του Αγίου Νεκταρίου και του Αγίου Ραφαήλ, τα οποία τέθηκαν προς προσκύνηση από τους πιστούς.
Εκκλησιάστηκαν πολλοί πιστοί προσφυγικής καταγωγής, η Πρόεδρος της Αδελφότητας Ηρακλειτσιανών Καβάλας, Μένια Σπυριδωνάκη, και φιλέορτοι της γύρω περιοχής.
Έψαλε ο Πρωτοψάλτης και Αντιπεριφερειάρχης Δράμας Γρηγόρης Παπαεμμανουήλ.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/09/379005517_2119494191742368_2305971093970422419_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/09/379011198_2119494038409050_3692118265843313283_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/09/379179977_2119929258365528_799598666006209779_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/09/378767909_10220002738173502_6825989171010287902_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/09/378788194_10220002737133476_5346119308301329896_n-1024x683.jpg)