Μετά την Εσθονία, ο Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος θα επισκεφθεί την Ουγγαρία και την Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου 2023, θα χοροστατήσει κατά την Θεία Λειτουργία στον Μοναστηριακό Ναό της Ιεράς Μονής Pannonhalma, ενώ την επομένη Κυριακή, 1 Οκτωβρίου 2023, ο Πατριάρχης θα βρίσκεται στη Ρώμη, και θα χοροστατήσει κατά την Θ. Λειτουργία που θα τελεσθεί στον Ι. Ναό του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Θεοδώρου στον Παλατινό Λόφο.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/09/369723698_689172609903478_4260307150414167151_n-1.jpg)