Στο ναΰδριο της Σχολής τελέστηκε απόψε, Ε΄ Παρασκευή των Νηστείων, 31 Μαρτίου 2023, η ακολουθία του Ακαθίστου Ύμνου προς την Υπεραγία Θεοτόκο, χοροστατούντος του Καθηγουμένου, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού.
Εκκλησιάστηκαν πιστοί εξ Ελλάδος, προς τους οποίους ο Καθηγούμενος, μετά το πέρας της ακολουθίας, εξέφρασε τις ευχές του για την ευλογημένη περίοδο της Μεγάλης Εβδομάδος και του Πάσχα.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/03/338328609_1170938803620364_6615062960459793474_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/03/339126832_624638415863533_5727246546314811172_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/03/338321880_6073563869408637_1912906416945305351_n-1.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/03/338378475_175277848683553_9065578723416099902_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/03/338442572_590791283097905_6303619876484049086_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/03/338693628_246021961199175_1207106491596679519_n.jpg)