Μετά από παρέλευση πολλών ετών τελέστηκε το Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021 ο Μέγας Εσπερινός της εορτής των Εισοδίων της Υπεραγίας Θεοτόκου στο ομώνυμο ιστορικό Ιερό Αγίασμα της Κοινότητας Βλάγκας, το οποίο ευρίσκεται πλησίον του Ιερού Ναού των Αγίων Θεοδώρων.
Χοροστάτησε ο Μητροπολίτης Σηλυβρίας Μάξιμος, Επόπτης της Περιφέρειας Υψωμαθείων, Βλάγκας και Κοντοσκαλίου, και έψαλε εμμελώς ο Πρωτοψάλτης της Περιφερείας κ. Παναγιώτης Τζανάκος.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/11/IMG-20211121-WA0000-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/11/IMG-20211121-WA0004-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/11/IMG-20211121-WA0003-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/11/IMG-20211121-WA0001-1024x768.jpg)