Φωτογραφίες: Φως Φαναρίου
Σήμερα το απόγευμα, Πέμπτη 21 Οκτωβρίου 2021, στον Πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό του Αγίου Γεωργίου στο Φανάρι, τελέστηκε Εσπερινός χοροστατούντος του Οικουμενικού Πατριάρχου Βαρθολομαίου, ο οποίος αύριο συμπληρώνει 30 χρόνια από την εκλογή του στον Οικουμενικό Θρόνο.
Παρέστησαν συμπροσευχόμενοι και εκπρόσωποι Ορθοδόξων Αυτοκεφάλων Εκκλησιών.
Παραθέτουμε το σχετικό βίντεο.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/10/245325728_459064985516534_7107508706823836403_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/10/246486017_2173031552851719_4080810709612086464_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/10/244877475_562031014876319_2260996434155946435_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/10/245150345_6432541803485571_4333184416518913785_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/10/245849151_868728783804683_2157694936680414216_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/10/246423847_481158519661540_7506638660196184140_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/10/245392010_560838701689772_3826493645874870179_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/10/244972323_557745638839873_6263696724904936182_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/10/245157426_573870740569888_573638238919529628_n-768x1024.jpg)