![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/06/198928591_3053088984922597_1327175835058958284_n.jpg)
Στον Μητροπολιτικό Ναό της Ίμβρου τελέστηκε απόψε, Τρίτη 8 Ιουνίου 2021, ο εόρτιος Εσπερινός επί τη Αποδόσει του Πάσχα και επί τη μνήμη του Αγίου Κυρίλλου Πατριάρχου Αλεξανδρείας, ημέρα κατά την οποία άγει τα ονομαστήριά του ο Σεβ. Μητροπολίτης Ίμβρου και Τενέδου κ. Κύριλλος.
Στην Ακολουθία του Εσπερινού χοροστάτησε ο Σεβ. Μητροπολίτης Λουτσκ και πάσης Βολυνίας κ. Μιχαήλ, της Αυτοκεφάλου Εκκλησίας της Ουκρανίας, συγχοροστατούντος του οικείου ποιμενάρχου κ. Κυρίλλου και με τη συμμετοχή του κλήρου της Μητροπόλεως.
Παραθέτουμε το σχετικό βίντεο.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/06/197956355_3053089358255893_7606831953758360721_n.jpg)