Με μεγάλη λαμπρότητα τελέστηκε η εορτή των Θεοφανείων (6-1-2024) στον Ιερό Ναό Αγίου Στεφάνου της ομωνύμου Κοινότητος στο Γεσήλκιοϊ Κωνσταντινουπόλεως, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Γέροντος Δέρκων κ. Αποστόλου.
Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας εν μέσω πλήθους πιστών πραγματοποιήθηκε η κατάδυσις του Τιμίου Σταυρού και ο Αγιασμός των υδάτων στην Θάλασσα του Μαρμαρά, υπό του ως άνω Αρχιερέως.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2024/01/417534260_682105660768153_2806523969004642553_n-1-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2024/01/417424578_682105980768121_2475672319243601006_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2024/01/417452823_682105840768135_3818245247740597295_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2024/01/417744153_682105950768124_7011507979974334877_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2024/01/416991775_682105854101467_775378207122166026_n-1024x586.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2024/01/417108419_682106130768106_8135042166398116837_n-1024x573.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2024/01/416880840_682106110768108_1751408798372993083_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2024/01/415096346_682106094101443_8003075930156054403_n-768x1024.jpg)