Η Α.Θ.Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος παρέστη στην εξόδιο ακολουθία της αειμνήστου Ελένης Σαριγιαννοπούλου, επί πολλά έτη Οικονόμου της ιδιαίτερης Πατριαρχικής κατοικίας, η οποία τελέστηκε το Σάββατο, 28 Οκτωβρίου, από την Ι. Μονή Βαλουκλή.
Την εξόδιο ακολουθία τέλεσε, κατόπιν σεπτής Πατριαρχικής ανάθεσης, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σηλυβρίας κ. Μάξιμος.
Φωτό: Νίκος Παπαχρήστου / Οικουμενικό Πατριαρχείο
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC07342.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC07407.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC07422.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC07446.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC07490.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC07517.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC07528.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC07564.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC07663.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC07944.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC08089.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/DSC08128.jpg)