Την Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2023 ο Αρχιερατικώς Προϊστάμενος της Μεγαλωνύμου Κοινότητος Σταυροδρομίου, Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σαράντα Εκκλησιών κ. Ανδρέας, τέλεσε τον Αγιασμό για την έναρξη του νέου σχολικού έτους στην αίθουσα του Συνδέσμου Αποφοίτων Ζωγραφείου.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/386540142_642850954707363_6821772894921083685_n-768x1024.jpg)
Παραβρέθηκαν ο Πρόεδρος του ΣΑΖ Τζόννυ Κουρτέσογλου, ο τέως Πρόεδρος Διαμαντής Κομβόπουλος, μέλη των επιτροπών της Ομογένειας, καθώς και οι τελειόφοιτοι της μητέρας Σχολής. Ο Μητροπολίτης Σαράντα Εκκλησιών ευχήθηκε καλή σχολική χρονιά και επιτυχία στις φετινές δράσεις του Συνδέσμου.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/387185266_642851141374011_2703625109928773429_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/387784448_642851068040685_8738456088442462643_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/387194364_642850998040692_6335457955291923117_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/387846462_642850844707374_1017322704110859970_n-1024x768.jpg)