Την Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2023, Γ´Λουκά, ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας Γέρων Χαλκηδόνος κ. Εμμανουήλ χοροστάτησε στον Ι. Καθεδρικό Ναό Αγίας Τριάδος Χαλκηδόνος. Το μυστήριο της Θείας Ευχαριστίας προσέφερε ο Πανοσιολ. Αρχιμ. κ. Ευγένιος Καρατζάς Πρωτοσύγκελλος της Ι. Μητροπόλεως Χαλκηδόνος και ο Διάκονος κ. Αστέριος Μπανταρκτσής.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/370065145_338214732042223_6531440242433806799_n-768x1024.jpg)
Εκκλησιάστηκαν ο Πρόεδρος της Κοινότητας Χαλκηδόνος κ. Ιωάννης Δεμιρτζόγλου η Αντιπρόεδρος Κα. Λένα Κάτση ο Ταμίας και υπεύθυνος του Ι. Καθεδρικού Ναού κ. Φώτης Κάτσης και πολλοί πιστοί απο την Χαλκηδόνα και τις γύρω περιοχές.
Στο τέλος ο Σεβασμιώτατος μίλησε καταλλήλως προς το εκκλησίασμα, αναλύοντας το ευαγγελικό ανάγνωσμα και μοίρασε το αντίδωρο.
Εκ της Ι. Μητροπόλεως Χαλκηδόνος
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/370277857_1296241894348311_8863107800635571307_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/387323480_3492127174381830_8523792725804588023_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/370228030_359356326442893_7701764666992811029_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/387330828_678687110887539_4290572841336297770_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/386864014_1722731134869797_94838839972088692_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/10/387555029_1374667490070478_962406555677673036_n-768x1024.jpg)