Στην Ιερά Πατριαρχική Σκήτη του Αγίου Σπυρίδωνος Χάλκης, της οποίας η φροντίδα έχει ανατεθεί στην Θεολογική Σχολή, τελέστηκε σήμερα, Πέμπτη 25 Μαΐου 2023, επί τη δεσποτική εορτή της Αναλήψεως του Σωτήρος Χριστού, ο εόρτιος Όρθρος και η Θεία Λειτουργία, χοροστατούντος από του παραθρονίου του Καθηγουμένου, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού.
Αφ’ εσπέρας τελέστηκε Μέγας Εσπερινός της εορτής στο ναΰδριο της Σχολής.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/349641676_564328522286601_1524624052230912358_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/349313598_2202548850132541_8886817251204662401_n-1-1024x768.jpg)