Ο Σεβ. Μητροπολίτης Μιλήτου κ. Απόστολος, χοροστάτησε το Σάββατο, 13 Μαΐου 2023, στον Μ. Εσπερινό της Κυριακής της Σαμαρείτιδος, που τελέστηκε στον Πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό.
Ο Σεβασμιώτατος, με την άδεια του Παναγιωτάτου, τέλεσε τη μοναχική κουρά του Ελλογιμ. κ. Μάριου Τσάτσα, Θεολόγου, του οποίου η εις διάκονον χειροτονία τελέστηκε από τον Οικουμενικό Πατριάρχη κατά την Θεία Λειτουργία της Κυριακής της Σαμαρείτιδος. Ο νέος κληρικός προορίζεται να διακονήσει στην Πατριαρχική Αυλή.
Φωτό: Νίκος Παπαχρήστου / Οικουμενικό Πατριαρχείο
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/DSC04253-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/DSC04268-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/DSC04905-683x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/DSC04978-683x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/DSC05061-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/DSC05070-683x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/DSC05237-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/DSC05158-683x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/DSC05247-683x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/05/DSC05298-1024x683.jpg)