Στο ναΰδριο της Σχολής τελέστηκε σήμερα, Κυριακή 1 Ιανουαρίου 2023, επί ταις εορταίς της Περιτομής του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού και του Αγίου Βασιλείου του Μεγάλου, ο εόρτιος Όρθρος και η Θεία Λειτουργία, χοροστατούντος του Καθηγουμένου, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού.
Εκκλησιάστηκαν πιστοί από το νησί καθώς και όμιλος προσκυνητών από την Ελλάδα, προς τους οποίους ο Καθηγούμενος απηύθυνε σύντομους λόγους πνευματικής οικοδομής και ευχές για το νέο έτος.
Ακολούθησε η ευλόγηση και η κοπή της πίτας από τον Καθηγούμενο στο Μέγα Συνοδικό της Σχολής.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/01/323439399_762135158847258_8673486765062417703_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/01/323625054_1347963882705307_397269263165171540_n-1024x768.jpg)