Τό ἑσπέρας τῆς Τρίτης, 6ης Ἰουλίου ἐ. ἔ., ἐπί τῇ μνήμῃ τῆς Ἁγίας Μεγαλομάρτυρος Κυριακῆς, καθ΄ἥν ἑορτάζει τό Ἱερόν Ἁγίασμα τῆς Ἁγίας Κυριακῆς Κιρέτσμπουρνου, ἐτελέσθη, ἐν τῷ Ἱερῷ Μητροπολιτικῷ Ναῷ τῆς Ἁγίας Παρασκευῆς Θεραπείων λόγῳ βροχοπτώσεως, ὁ Μέγας Ἑσπερινός τῆς Ἑορτῆς μετ’ ἀρτοκλασίας, χοροστατοῦντος τοῦ Σεβ. Ποιμενάρχου ἡμῶν Μητροπολίτου Γέροντος Δέρκων κ. Ἀποστόλου.
Μετά το πέρας τοῦ Ἑσπερινοῦ ἐπηκολούθησε δεξίωσις ἐν τῷ αὐλογύρῳ τοῦ Ἱεροῦ Μητροπολιτικοῦ Ναοῦ.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/210941295_4174416925978745_933313793306970016_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/213402629_4174416932645411_6788269406253853499_n.jpg)