![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/06/201772007_4175355862530222_6639875769815870359_n.jpg)
Η πρώτη Θεία Λειτουργία της φετινής θερινής περιόδου τελέστηκε σήμερα, 17.06.2021, στην Ιερά Πατριαρχική Σκήτη Αγίου Σπυρίδωνος Χάλκης, της οποίας η φροντίδα έχει ανατεθεί στην Θεολογική Σχολή, χοροστατούντος από του παραθρονίου του Καθηγουμένου, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού.
Το ιερό αναλόγιο διηκόνησε ως Πρωτοψάλτης ο εκ των αποφοίτων του λυκειακού τμήματος της Θεολογικής Σχολής Δρ. Συμεών Σολταρίδης.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/06/201041090_4175355999196875_917663835100555038_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/06/201085034_4175356052530203_8878917175451913582_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/06/201045658_4175356195863522_2674604990224780668_n.jpg)