![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210416-WA0095.jpg)
Την Ακολουθία του Ακαθίστου Ύμνου ετέλεσε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γέρων Χαλκηδόνος κ. Εμμανουήλ σήμερα το πρωί στον Καθεδρικό Ι. Ναό Αγίας Τριάδος.
Η Ακολουθία ετελέσθη νωρίτερα λόγω του περιορισμού κυκλοφορίας των ηλικιωμένων ανθρώπων μετά τις δύο το μεσημέρι και σύμφωνα με τα ισχύοντα περιοριστικά μέτρα για την προστασία από τον κορωνοϊό.
Στη συνέχεια ο Γέρων Χαλκηδόνος συναντήθηκε με τον Έπαρχο του Kadikoy και με τον Μουφτή της περιοχής, συνοδευόμενος από τον Πρόεδρο της Συντονιστικής Επιτροπής Χαλκηδόνος.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210416-WA0015.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210416-WA0052.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210416-WA0043.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210416-WA0096.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210416-WA0128.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210416-WA0133.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210416-WA0148.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210416-WA0164.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210416-WA0238.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/IMG-20210416-WA0001.jpg)