![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/01/137019482_222950136072042_8709915262702200765_n.jpg)
Στον Ι. Ναό Αγίου Νικολάου Τζιβαλίου, που έχει παραχωρηθεί από το Οικουμενικό Πατριαρχείο για τις λατρευτικές ανάγκες των Ορθοδόξων Ουκρανών της Πόλης, τελέστηκε σήμερα, Πέμπτη 7 Ιανουαρίου 2021, Θεία Λειτουργία για τα Χριστούγεννα με το Ιουλιανό ημερολόγιο.
Χοροστάτησε ο Επόπτης της Περιφερείας Φαναρίου – Κερατίου Κόλπου, Επίσκοπος Αλικαρνασσού κ. Αδριανός και εκκλησιάστηκαν τα μέλη της Ουκρανικής Παροικίας στην Πόλη, τηρουμένων των μέτρων προστασίας για την αντιμετώπιση της πανδημίας του κορωνοϊού.
Ακολούθησε η κοπή της Αγιοβασιλόπιτας από τον Επίσκοπο κ. Αδριανό μέσα σε ευφρόσυνη ατμόσφαιρα.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/01/137024330_222950082738714_2548451173619314014_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/01/137061257_222950252738697_5966750093067413572_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/01/136703399_222950176072038_8408583511675006999_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/01/137259358_222950112738711_157032731725448951_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/01/136413875_222950059405383_6571193423815785179_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/01/137200118_222950242738698_1772463441438225694_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/01/136984980_222950186072037_8996832489165470748_n.jpg)