![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/133123105_3684523321613481_2139040866973786095_o.jpg)
Σήμερα, Πέμπτη 24 Δεκεμβρίου 2020, παραμονή της εορτής των Χριστουγέννων, τελέστηκαν στο ναΰδριο της Σχολής ο Όρθρος, οι Μεγάλες Ώρες και ο Εσπερινός της Εορτής μετά της Θείας Λειτουργίας, προεξάρχοντος του Καθηγουμένου, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού.
Παρέστη συμπροσευχόμενος ο Σεβασμιώτατος Αρχιεπίσκοπος Ανθηδώνος κ. Νεκτάριος, Επίτροπος του Παναγίου Τάφου στην Πόλη, και εκκλησιάστηκαν πιστοί από το νησί, τηρουμένων των μέτρων προστασίας της δημόσιας υγείας.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/132708847_3684522428280237_6430273707895539685_o.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/133056740_3684522761613537_1164728487632713463_o.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/133015957_3684524628280017_2451761224289146832_o.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/133036015_3684522854946861_2394375497028972750_o.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/131976360_3684523581613455_8326371085045759265_o.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/132993627_3684524404946706_795184665563510525_o.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/132767253_3684524974946649_1025375955422104649_o.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/132287280_3684525354946611_4650929128845019182_o.jpg)