![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/10/121537088_4794573057234442_7752197834235339644_n.jpg)
Στον Ι. Ναό της Παναγίας των Βλαχερνών τελέστηκε σήμερα, Τετάρτη 14 Οκτωβρίου 2020, Θεία Λειτουργία επί τη εορτή της Αγίας Σκέπης της Υπεραγίας Θεοτόκου, με το Ιουλιανό Ημερολόγιο, και ο Αγιασμός επί τη ενάρξει του μηνός Οκτωβρίου.
Την Θ. Λειτουργία και τον Αγιασμό τέλεσε ο Μ. Ιεροκήρυκας Αρχιμ. Πανάρετος Ψαραύτης, με την συμμετοχή πιστών της εν Πόλει Ρωσικής παροικίας.
Παραθέτουμε χαρακτηριστικά στιγμιότυπα.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/10/121572451_4794570510568030_8938238187224886000_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/10/121672376_4794578867233861_7615618640936821760_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/10/121534463_4794579323900482_6162512546640479580_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/10/121524724_4794244213933993_7052285707519136207_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/10/121544180_4794574443900970_2348006032850401188_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/10/121552833_4794567020568379_3363648137757416972_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/10/121535774_4794586603899754_8974977205834916000_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/10/121612660_4794582180566863_3262390819501984134_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/10/121544180_4794246940600387_63602843864028926_n.jpg)