Ο Σύνδεσμος Αποφοίτων Ζωγραφείου (ΣΑΖ) πιστός στην παράδοση του πραγματοποίησε και εφέτος το καθιερωμένο προσκύνημά του κατά την Δ’ στάση των Χαιρετισμών στην Παναγία των Βλαχερνών.
Κατά την Ιερά Ακολουθία χοροστάτησε ο Ζωγραφειώτης Σεβ. Μητροπολίτης Ικονίου Θεόληπτος.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240412-WA0001-768x1024.jpg)
Παρέστησαν συμπροσευχόμενοι, ο Θεοφ. Επίσκοπος Αλικαρνασσού κ. Αδριανός, Επόπτης της Περιφερείας Φαναρίου- Κερατίου Κόλπου, ο Λυκειάρχης του Ζωγραφείου Λυκείου κ. Ιωάννης Δεμιρτζόγλου, ο πρόεδρος του Συνδέσμου κ. Ιωάννης Κουρτέσογλου, απόφοιτοι του Ζωγραφείου και προσκυνηταί εκ της Πόλεως και εξ Ελλάδος.
Επακολούθησε δεξίωση στην Κοινοτική αίθουσα, κατά την οποία ομίλησαν ο Πρόεδρος του Συνδέσμου και ο Μητροπολίτης Ικονίου.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2024/04/436447552_2127972644232616_6763170314005207059_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG-20240412-WA0002-768x1024.jpg)