Mε αισθήματα έντονης συγκίνησης και χαράς κατέφθασαν, τη Δευτέρα, 28 Αυγούστου, στη Σηλυβρία, 80μελής όμιλος προσκυνητών από τη Νέα Ιωνία Βόλου, υπό την ηγεσία της Ευγεν.κ. Αργυρώς Μάμαλου-Κοπάνου, Προέδρου της Πολιτιστικής Εστίας Μικρασιατών Νέας Ιωνίας Μαγνησίας.
Ο όμιλος ξεναγήθηκε στα ιστορικά μνημεία της πόλης και στον ευλογημένο χώρο της οικίας του Αγίου Νεκταρίου, ο δε οικείος Ποιμενάρχης καλωσόρισε τους προσκυνητές στο Επισκοπείο.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230828-WA0006-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230828-WA0005-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230828-WA0003-1024x768.jpg)