Με ιεροπρέπεια και κατάνυξη εορτάστηκε την νύκτα της 15ης Απριλίου 2023, όρθρου βαθέος, στην Ιερά Θεολογική Σχολή της Χάλκης η Ανάσταση του Σωτήρος Χριστού. Της Ιεράς Παννυχίδος προέστη ο Καθηγούμενος, Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Αραβισσού κ. Κασσιανός, ο οποίος προεξήρχε και της εορτίου Θείας Λειτουργίας.
Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας ο Καθηγούμενος ευχήθηκε επί τη εορτή της Αναστάσεως στους εκκλησιασθέντες πιστούς από τα Πριγκηπόννησα και την Ελλάδα, ενώ διένειμε πασχαλινά αυγά.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/341708560_533419652204108_8962473325420144516_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/341861041_1393728828062447_6904059301831822781_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/341633523_896464891455220_2903291567488001024_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/341872059_1920606624957580_5710599576857685367_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/341629279_1370960760130721_6731897795013922810_n-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/341762542_536396488434637_1828835463167170279_n-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/341701231_1650653628743338_4872131595855385458_n-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/341907374_5917683184947391_1070561106046507465_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/341712784_2535209163313919_6624798054233547886_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/341416567_1210126156333724_7292673398941794560_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/342002559_606345301544221_126989281581321556_n-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2023/04/341337584_1462040181278351_875753963583691327_n-1024x768.jpg)