Απόψε, Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 2022, τελέστηκε ο Μ. Εσπερινός στο Αγίασμα της Αγίας Αικατερίνης της Μητροπόλως Χαλκηδόνος, επί τη μνήμη της Μεγαλομάρτυρος.
Την ακολουθία τέλεσε ο πρωτοσύγκελλος της Ι. Μητροπόλεως, πανοσολ. Αρχιμ. κ. Ευγένιος Καρατζάς, συμπαραστατούμενος υπό του πρωτοπρεσβυτέρου κ. Ναυκρατίου Φουρουντζόγλου.
Παρευρέθη και ο πρόεδρος της κοινότητος Χαλκηδόνος, εντιμόλ. Άρχων Χαρτουλάριος Γεώργιος Στεφανόπουλος.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/11/316127664_827766088180364_1774857890621223837_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/11/316348753_496470489108339_5545444152637540727_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/11/316903183_1544725779306521_8153637434152882954_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/11/316318439_678367717089550_489466428114923912_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/11/316013105_689770825857181_601785692197508932_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/11/316162831_5707676649301188_2570781916480008429_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/11/316856230_539877350915263_8170677533580335456_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/11/316461328_1775842586111450_293425064780751880_n-768x1024.jpg)