Σε μια ιδιαίτερα ευχάριστη ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε απόψε, Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2022, η τελετή κοπής της Πίτας του Αθλητικού Συλλόγου Πέρα που διανύει τα 99 χρόνια από την ίδρυση του, παρουσία του Οικουμενικού Πατριάρχου Βαρθολομαίου.
Η τελετή που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα προπονήσεων του Συλλόγου, όπου παρέστη σύσσωμο το ΔΣ του Συλλόγου, ξεκίνησε με την ομιλία του Προέδρου του Συλλόγου κ Ανδρέα Ρομβόπουλου, συνέχισε με τα κάλαντα και την κοπή της πίτας.
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σαράντα Εκκλησιών κ Ανδρέας, Αρχιερατικός Προϊστάμενος της Κοινότητας Σταυροδρομίου, ο Σεβ. Μητροπολίτης Προύσης κ. Ιωακείμ, η Γενική Πρόξενος της Ελλάδος στην Πόλη κα Τζωρτζίνα Σουλτανοπούλου, η εκπρόσωπος Τύπου κα Βιβή Γκάργκουλα, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Σταυροδρομίου κ. Γεώργιος Παπαλιάρης, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Μεσαχωρίου κ. Στράτος Δολτσινιάδης,, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Χαλκηδόνος καθηγητής κ Γιώργος Στεφανόπουλος, η Πρόεδρος και τα μέλη του ΔΣ της Φιλοπτώχου Αδελφότητας Κυριών Πέρα, προπονητές, αθλητές και φίλοι του Συλλόγου.
Ο Πατριάρχης, μέσα στην εορταστική ατμόσφαιρα, έπαιξε και Ping-Pong!
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/01/271775164_1572405449789341_8734645132647653275_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/01/271968761_1572405573122662_4151257157236802318_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/01/272002845_1572405543122665_3203443161358766889_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/01/271243243_1572405469789339_1479952804138746579_n-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/01/271164144_1572405609789325_1001855289507855565_n-1024x574.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/01/271756046_1572405509789335_1269159017931484176_n-717x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/01/271973820_1572404419789444_6444726600470280636_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2022/01/272037831_1572405633122656_6927595971368643911_n.jpg)