Ο Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος χοροστάτησε χθες, Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2021, στον πανηγυρίζοντα Ι. Ναό Αγίου Νικολάου της Κοινότητος Τζιβαλίου.
Στην Θεία Λειτουργία συμμετείχαν πολλοί Ουκρανοί της Πόλεως, καθώς ο Ναός του Αγίου Νικολάου καλύπτει τις λατρευτικές τους ανάγκες.
Παρέστησαν συμπροσευχόμενοι: ο Επίσκοπος Αλικαρνασσού κ. Αδριανός, Επόπτης της Περιφερείας Φαναρίου – Κερατίου Κόλπου, ο Έξαρχος του Οικουμενικού Πατριαρχείου στο Κίεβο, Επίσκοπος Κομάνων κ. Μιχαήλ, ο Γενικός Πρόξενος της Ουκρανίας στην Κωνσταντινούπολη Ρομάν Νεντίλσκι, Ουκρανοί διπλωμάτες και δημοσιογράφοι.
Μετά την Θ. Λειτουργία ο Πατριάρχης δέχθηκε στο Πατριαρχικό Γραφείο στο Φανάρι ομάδα Ουκρανών δημοσιογράφων.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264659259_1246944915780464_2716752912585085471_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264659723_1246945152447107_8678179422344402809_n-1024x761.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264402624_1246944912447131_2256916697898996824_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264687425_1246945175780438_6247857317702838583_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264768350_1246945172447105_1282855348478589486_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/263971288_1246945069113782_1335355106843916978_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264659701_1246945122447110_2550644978455674771_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264352386_1246945159113773_2510402922649028396_n-683x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264379805_1246945109113778_1891695315781896363_n-1024x720.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264537143_1246944939113795_6732711968004312896_n-1024x731.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264102596_1246945142447108_4975602383428678748_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264253478_1246945169113772_3450587182390227578_n-1024x799.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264678269_1246945162447106_256999956652560914_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264664958_1246945089113780_8877134266204090334_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264830453_1246944979113791_5594976415381022351_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264329721_1246945149113774_6670490373729689150_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264930623_1246945112447111_4174971187533825109_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264498279_1246944935780462_1386489017980880338_n-1024x683.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/12/264397156_1246945132447109_2721636400563322478_n-1024x683.jpg)