Ο Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος δέχθηκε σήμερα, Δευτέρα 6 Σεπτεμβρίου 2021, στο Πατριαρχικό Γραφείο, τον Αρχιεπίσκοπο Ζήνωνα, από την Εκκλησία της Γεωργίας, ο οποίος συνοδευόταν από τον Πρωτοσύγκελλό του Leonide Ebralidze.
Παρών και ο Αρχιμανδρίτης του Οικουμενικού Θρόνου Ilia Jinjolava, με καταγωγή από την Γεωργία, ο οποίος εξυπηρετεί τις ανάγκες της Γεωργιανής Κοινότητας της Πόλης στον Ι. Ναό του Αγίου Γεωργίου Πύλης Αδριανουπόλεως.
Στο Ναό αυτό λειτούργησε χθες ο Αρχιεπίσκοπος Ζήνων.
Παραθέτουμε χαρακτηριστικά στιγμιότυπα.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/09/241172804_422560446202198_4669215181315256506_n-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/09/241356603_422560906202152_6718800014639290298_n-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/09/241430120_422562606201982_5232472577427147461_n-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/09/241442943_422563186201924_7578101115246897978_n-1024x678.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/09/240987075_422560139535562_1563845825854635357_n-1024x576.jpg)