Τελέστηκε σήμερα, 20 Ιουλίου 2021, επί τη εορτή του Προφήτου Ηλιού του Θεσβίτου, ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία στο ναΰδριο της Σχολής. Μετά το πέρας της Λειτουργίας ανεγνώσθη νεκρώσιμο τρισάγιο υπέρ αναπαύσεως της ψυχής του μακαριστού Μητροπολίτου Πατάρων κυρού Μελετίου, αποφοίτου της Σχολής (1904), ο οποίος εκοιμήθη στις 20 Ιουλίου του 1967.
Εκκλησιάστηκαν πιστοί από το νησί, τηρουμένων των μέτρων για την αποτροπή της εξάπλωσης της πανδημίας.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/217946162_4267823496616791_3824758141872937803_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/219644373_4267823573283450_3016067154123499952_n-1024x461.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/217882278_4267823729950101_4412371089657224596_n-1024x461.jpg)