Εορτάστηκε με κάθε επισημότητα σήμερα το πρωί η μνήμη της Πολιούχου Χαλκηδόνος Αγίας Μεγαλομάρτυρος και πανευφήμου Ευφημίας, στον ομώνυμο Μητροπολιτικό Ι. Ναό.
Προεξήρχε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γέρων Χαλκηδόνος κ. Εμμανουήλ, συμπαραστατούμενος υπό του ιερατικώς Προϊσταμένου π. Ναυκρατίου και του Διακόνου Αστερίου.
Παρέστησαν ο Πρόεδρος και τα μέλη της Συντονιστικής Επιτροπής Χαλκηδόνος καθώς και πιστοί της περιοχής που προσέτρεξαν για να τιμήσουν τη μνήμη της Αγίας.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG-20210711-WA0001-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG-20210711-WA0015-1024x768.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG-20210711-WA0014-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG-20210711-WA0006.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG-20210711-WA0004.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG-20210711-WA0008-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG-20210711-WA0010-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG-20210711-WA0012-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG-20210711-WA0017-768x1024.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/07/IMG-20210711-WA0002-1024x768.jpg)