![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/174863206_3947138752039898_1372142403130428214_n.jpg)
Τήν Παρασκευήν, 16ην Ἀπριλίου τρ.μ., ἐν τῷ Ἱερῷ Ναῷ Ἁγίου Στεφάνου Γεσήλκιοϊ ἐτελέσθη Θεία Λειτουργία τῶν Προηγιασμένων Δώρων καί ἐν συνεχείᾳ ἐψάλη ὁ Ἀκάθιστος Ὕμνος πρός τήν Ὑπεραγίαν Θεοτόκον, χοροστατοῦντος τοῦ Σεβ. Ποιμενάρχου ἡμῶν Μητροπολίτου Γέροντος Δέρκων κ. Ἀποστόλου.
Τό ἑσπέρας τῆς ἰδίας ἡμέρας, ἐν τῷ Ἱερῷ Ναῷ Ἁγίου Γεωργίου Μακροχωρίου ἐψάλη ὁ Ἀκάθιστος Ὕμνος πρός τήν Ὑπεραγίαν Θεοτόκον, χοροστατοῦντος τοῦ ὡς ἄνω Ἀρχιερέως.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/175041201_3947139135373193_3869331308047800648_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/175070810_3947138958706544_1991357128971175313_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/174566488_3947138568706583_7878801522213919006_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/175070812_3947139495373157_2404027464028114162_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/174574030_3947139778706462_6735605624374686876_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/175128492_3947139648706475_5172625102139009469_n.jpg)