![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/170269331_4124341117596985_2513544005847777236_n.jpg)
Ο Σεβ. Μητροπολίτης Προύσης κ. Ιωακείμ ιερούργησε σήμερα, Τετάρτη 7 Απριλίου 2021, στην Μητρόπολή του, επί τη εορτή του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου με το Ιουλιανό Ημερολόγιο, με τη συμμετοχή των σλαβόφωνων πιστών της περιοχής.
Συλλειτούργησε ο αρχιμ. Ilia Jinjolava, εφημέριος της Γεωργιανής Κοινότητας της Πόλης, ο οποίος και μετέφρασε τους λόγους του Σεβ. Προύσης κ. Ιωακείμ προς το εκκλησίασμα.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/170017793_319817299809847_7952362845434613862_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/169851375_319789163145994_4315347953513058444_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/169827497_319789633145947_176117071460918409_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/169918138_319789019812675_1556160997246831111_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/169922526_319789073146003_245560045290051492_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/169931677_319789743145936_1496750634129927342_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/167534304_4124341120930318_5007573301519488291_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/169134031_4124341124263651_4633401187902086325_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/04/170108041_319789343145976_942284894936789018_n.jpg)