![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/03/157763396_811781429762487_3883517632040987813_n.jpg)
Στο πλαίσιο της ενίσχυσης της Ελληνικής Παιδείας στην Ίμβρο, ο Σεβ. Μητροπολίτης Ίμβρου και Τενέδου κ. Κύριλλος, την Παρασκευή 5 Μαρτίου 2021, παρέδωσε στο Δημοτικό σχολείο των Αγίων Θεοδώρων ένα καινούργιο πολυμηχάνημα – εκτυπωτή, δωρεά των φίλων της Ίμβρου, Στράτου και Μυρσίνης Παππουτσέλη από την Αγιάσο της Μυτιλήνης.
Ο Σεβασμιώτατος ευχαρίστησε τους δωρητές για την συμπαράσταση στα σχολεία του νησιού.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2021/03/157573179_811783629762267_6299735675058663060_n.jpg)