![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/IMG-20201207-WA00022B-2B25CE259125CE25BD25CF258425CE25B925CE25B325CF258125CE25B125CF258625CE25AE.jpg)
Σήμερα, Δευτέρα, 7 Δεκεμβρίου 2020, τιμήθηκε μεθεορτίως η μνήμη του Αγίου Νικολάου, Αρχιεπισκόπου Μύρων της Λυκίας, του Θαυματουργού, στον ομώνυμο ιστορικό Ιερό Ναό των Υψωμαθείων.
Λειτούργησε ο Επόπτης της Περιφερείας Υψωμαθείων, Βλάγκας και Κοντοσκαλίου Μητροπολίτης Σηλυβρίας κ. Μάξιμος και έψαλε ο Εντιμολ. Άρχων κ. Αντώνιος Παριζιάνος, Πρόεδρος της Κοινότητας.
Παραθέτουμε χαρακτηριστικά στιγμιότυπα.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/IMG-20201207-WA0010.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/130242417_180137137091997_4624573928046357255_n-12B-2B25CE259125CE25BD25CF258425CE25B925CE25B325CF258125CE25B125CF258625CE25AE.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/IMG-20201207-WA0005.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/IMG-20201207-WA0004.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/12/IMG-20201207-WA0003.jpg)