![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/11/126418877_10158779825544158_8538232360666422130_o-1.jpg)
Η Α. Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος παρέστη συμπροσευχόμενος στο Ιερό Βήμα κατά την Θεία Λειτουργία που τελέστηκε σήμερα, Κυριακή, 22 Νοεμβρίου 2020, στον Π. Πατριαρχικό Ναό, ημέρα κατά την οποία η Εκκλησία μας τιμά τη μνήμη του Αγίου Ιακώβου (Τσαλίκη), του “με συγχωρείτε”, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Σάρδεων κ. Ευαγγέλου.
Στη συνέχεια ο Παναγιώτατος δέχθηκε σε ακρόαση τον Σεβ. Μητροπολίτη Σάρδεων, με τον οποίο είχε μακρά συνεργασία.
Στη συνέχεια ο Παναγιώτατος δέχθηκε σε ακρόαση τον Σεβ. Μητροπολίτη Σάρδεων, με τον οποίο είχε μακρά συνεργασία.
Από το Γραφείο Τύπου και Επικοινωνίας
Φωτογραφίες: Νίκος Μαγγίνας / Οικουμενικό Πατριαρχείο
.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/11/126429546_10158779825089158_3844387554075485685_o.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/11/126428953_10158779825404158_1248940125715609690_o.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/11/127025849_10158779825469158_9208687189232794068_o.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/11/126998417_10158779825474158_5672451322580331045_o-1.jpg)