![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/11/25CE25A325CE259725CE259B25CE25A525CE259225CE25A125CE259925CE25912B25CE25A025CE259125CE25A425CE25A1.jpg)
Στην Ακρόπολη της Σηλυβρίας (Kale Park) έγιναν απο τον ομώνυμο Δήμο οι απαραίτητες προετοιμασίες για την αυριανή (Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2020) Θεία Λειτουργία, κατά την οποία θα χοροστατήσει ο Παναγιώτατος Οικουμενικός Πατριάρχης κ. Βαρθολομαίος, με την ευκαιρία συμπληρώσεως 100 ετών απο της εν Κυρίω κοιμήσεως του Αγίου Νεκταρίου, γόνου της Σηλυβρίας.
Παραθέτουμε αποψινά χαρακτηριστικά στιγμιότυπα.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/11/25CE25A025CE259125CE25A425CE25A12B25CE25A325CE25A425CE25972B25CE25A325CE259725CE259B25CE25A525CE259225CE25A125CE259925CE2591.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/11/25CE25A025CE259125CE25A425CE25A12B25CE25A325CE25A425CE25972B25CE25A325CE259725CE259B25CE25A525CE259225CE25A125CE259925CE25912.jpg)