![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119675593_4584597784913797_1318712571420735908_n.jpg)
Επί τη μνήμη της Αγίας Σοφίας πανηγύρισε το Πατριαρχικό Καθίδρυμα της Αγίας Σοφίας Ανθούσας Αττικής, προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Ίμβρου και Τενέδου κ. Κυρίλλου, ο οποίος χοροστάτησε στον Εσπερινό και προέστη της Θ. Λειτουργίας σήμερα, Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου 2020.
Ο Μητροπολίτης Ίμβρου και Τενέδου κ. Κύριλλος, ο οποίος παλαιότερα είχε διακονήσει στο Πατριαρχικό Καθίδρυμα της Ανθούσας, μετέφερε στους πιστούς τις ευχές του Οικουμενικού Πατριάρχου Βαρθολομαίου και ευχήθηκε η αγάπη, η ελπίδα, η πίστη και η σοφία να είναι φωτεινά μονοπάτια στην ζωή όλων.
Τους ύμνους της εορτής απέδωσε χορός ψαλτών υπό τον Πρωτοψάλτη κ. Γεώργιο Ντόβολο.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119705864_325160932051001_7391659747299211449_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119668525_10220770476005998_5273678035411141666_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119719937_4584597931580449_6244228635178587096_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119636558_325238175469983_227193046060508704_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119578676_10220770477166027_1500861154420212898_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119661423_4584598478247061_1406198218484528198_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119679091_714438162472179_8275725495367096119_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119648748_343744663414157_8391885652432366768_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119649046_801568230605014_4555543803249956683_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119646343_241903927208830_6712687720671872048_n.jpg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2020/09/119659983_1029601480838394_5915329774362015220_n.jpg)