![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2019/04/received_283818405887743.jpeg)
Η εορτή των νεοφανών αγίων Ραφαήλ, Νικολάου και Ειρήνης εορτάστηκε για πρώτη φορά στα νεόδμητο Ιερό ναό των εορταζόντων αγίων, στο Athelstone της Αδελαΐδος.
Στον Εσπερινό και στην Θεία Λειτουργία προεξήρχε ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Δορυλαίου κ. Νίκανδρος πλαισιούμενος από κληρικούς της Ιεράς Αρχιεπισκοπής.
Πλήθος κόσμου κατέκλυσε τον μεγαλοπρεπή Ιερό Ναό την παραμονή στο Εσπερινό και ανήμερα στην Θεία Λειτουργία.
Η λαμπρή παρουσία τμήματος της Προεδρικής Φρουράς της Ελλάδος στην εορτή των Αγίων Ραφαήλ, Νικολάου και Ειρήνης ενθουσίασε και συγκίνησε τα πλήθη των ευσεβών Ορθοδόξων Χριστιανών.
Η λαμπρή παρουσία τμήματος της Προεδρικής Φρουράς της Ελλάδος στην εορτή των Αγίων Ραφαήλ, Νικολάου και Ειρήνης ενθουσίασε και συγκίνησε τα πλήθη των ευσεβών Ορθοδόξων Χριστιανών.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2019/04/received_473670386506683.jpeg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2019/04/received_645754635872391.jpeg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2019/04/received_2029446820486292.jpeg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2019/04/received_2525326244361422.jpeg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2019/04/received_2277082785711550.jpeg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2019/04/received_587775185088921.jpeg)
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2019/04/received_1157541451098548.jpeg)