![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2019/04/patr2Bnymfios4.jpg)
Πατριαρχική Χοροστασία απόψε, Μ. Τρίτη 23 Απριλίου 2019, στον Πατριαρχικό Ναό του Αγίου Γεωργίου στο Φανάρι.
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος χοροστάτησε από του Παραθρονίου, κατά την τάξιν και το περιώνυμο τροπάριο της Κασσιανής, δοξαστικό των Αποστίχων της Ακολουθίας του Όρθρου της Μ. Τετάρτης, έψαλε ο αριστερός χορός, υπό τον Άρχοντα Λαμπαδάριο της Μεγάλης του Χριστού Εκκλησίας, Στυλιανό Φλοίκο.
![](https://fosfanariou.gr/wp-content/uploads/2019/04/patr2Bnymfios3.jpg)